Qmpell 8kw regulator pokojowy.

WoZnY

Qmpell 8kw regulator pokojowy.

Post autor: WoZnY » 25 paź 2020, 21:35

Witam

Od 3 tygodni użytkuję kocioł Qmpell 8. Podgrzewa CWU oraz CO. Do tej pory włączałem go ręcznie aby nagrzać w domu. Teraz podłączyłem regulator pokojowy. Wszystko niby ładnie pięknie, ale są jednak pytania.

Sytuacje jakie zaobserwowałem. Temperatura w domu wyższa niż próg załączenia w regulatorze (rozwarte styki regulatora). CWU temp. 40stC (na kotle ustawiona na 40stC z histerezą 4). Pellet uzupełniony włączam start i o dziwo kocioł zamiast przejść w tryb czuwania (migający stop) zaczyna się rozpalać. Nie trwa to jednak długo bo natychmiast po rozpaleniu przechodzi do wygaszania i wtedy zaczyna czuwać. Po co to zrobił nie wiem, może żeby się sprawdzić?

Załóżmy, że teraz sytuacja jest podobna. Kocioł nagrzał CWU i się wygasił. Jest w stanie czuwania. CWU nie jest pobierana więc wychładza się bardzo powoli. W domu ciepło więc regulator pokojowy też nie sygnalizuje potrzeby grzania. Po wygaszeniu temp. kotła powoli spada z 59stC (taka jest ustawiona). Pomimo, iż regulator cały czas nie zgłasza potrzeby grzania, a CWU jest odpowiednio nagrzaną kocioł co jakiś czas rozpala palnik i natychmiast wygasza. Po co to robi? Dodatkowo taki zabieg powoduje, że nie zdąży spalić dawki startowej i po zakończeniu wygaszania w palenisku jeszcze zostaje sporo tlącego się paliwa. Czy ten sposób pracy kotła założył producent? Czy coś nie tak ze sterownikiem?

Pozdrawiam

krysek

Re: Qmpell 8kw regulator pokojowy.

Post autor: krysek » 04 lis 2020, 08:25

Witam. Czy podjął Pan jakieś kroki w tej sprawie? U nas dzieje się tak samo

Daaario

Post autor: Daaario » 28 lis 2020, 08:29

Dołaczam się do tematu, dzieje się dokładnie to samo w trybie automatycznym, po osiągnięciu temperatur sterownik przechodzi w tryb wygaszania a po wygaszeniu znów rozpala i zaraz znów wygasza i tak w kółko...
Jest ewidentnie jakiś błąd w oprogramowaniu sterownika!!!
W trybie ręcznym, czyli rozpalanie ręczne i wygaszanie ręczne jest wszystko ok. Przez ten błąd w sterowniku w trybie automatycznym sterownik ten uniemożliwia pracę automatyczną kotła!

Peletowiec

Post autor: Peletowiec » 29 lis 2020, 04:03

Nie mam tego kotła ale proszę o info jak się sprawdza itd spalanie.... Co do sterownika to kolejny raz jak czytam że błąd występuje. Tyle co się dowiedziałem to można samemu aktualizować oprogramowanie na pelet. Tyle że sprawdź czy ma wyjście USB gdzieś stołu....podłącz pod lapka widzi jako dysk i zmieniasz Soft. Stary radzę skopiować. No i robić na własną odpowiedzialność. Czekam na opinie kotła czy warto kupić.

ODPOWIEDZ